Problém cigaret a bezohlednost na ntou

5. března 2016 v 15:09 | ichi |  Já a mé povídání
"Za hlasitého chichotání kamaráda a dvou dívek naposledy popotáhl, učinil velmi vtipné a chytré prohlášení, a když se smích spustil nanovo, odhodil cigaretu na zem."

Scéna z knížky? Samozřejmě jsem se mohla trefit, avšak podobnost je zcela náhodná. Jedná se o krátký výstup, který jsem měla šanci zhlédnout před několika dny před nákupním centrem na autobusové zastávce. Všude okolo zuřila vánice a já si místo svetru vzala pod kabát mikinu, tudíž jsem byla ráda, že se můžu schovat pod nadchod, který vedl z centra. Alespoň na mě nesněžilo, že?


Jenže tahle skupinka s vysokou pravděpodobností nezletilých adolescentů s cigaretami zamořila ovzduší ještě více, než jej zvládla znečistit auta, a já se musela klidit.
Proč? Protože kdybych je požádala, aby to típli, nejspíše by se mi vysmáli, podotkli, že tato činnost není zákonem zakázána a že žijí ve svobodné zemi, takže jim nemůžu nic zakazovat. Úplně slyším, jak halekají, že mě nikdo kouřit nenutí, tak proč by měl někdo nutit je nekouřit.
Ano, jsem si zcela vědoma, že jsem měla zkusit se ozvat. Proto na ně vlastně nejsem zas tolik naštvaná. Přesto si troufám něco takového napsat, protože takové argumenty už na mě někdo vytáhl a já si na ně vzpomněla. Též se mi vybavil můj ironický smích, kterým jsem reagovala.
Proč?
Nejprve malá exkurze do světa fyziky. Cigaretový kouř je prostě… nu kouř, tedy směs drobných částeček pevných látek smíchaných s plynem, které se potulují vzduchem. Jednou z vlastností, které má kouř společné právě s plyny, je tvar podle nádoby a pokud nádoba chybí, plyn se rozpíná. Částice plynu se pohybují, narážejí do sebe, rozptylují se do okolí.
Tak jak do medvědí díry může někdo vznést tak naprosto stupidní argument jako je ten výše zmíněný? Nekuřáci (čtěte pasivní kuřáci) jsou nuceni ten hnus dýchat taky!
Že mají jít jinam? Na zastávce? Jako fakt? A víte, že i oni by rádi ten autobus stihli? A proč se neklidí kuřák, který svou činností omezuje zdraví druhého?
Fakt, že mladík či spíše ještě chlapec odhodil vajgl na zem, mě též nenechává chladnou. Je to jasná čuňárna, která se prostě nedělá, bez ohledu na to, co odhazujete. Všechen odpad patří do koše a nezapomeňte třídit.
A co to s tím zákonem? Měl pravdu, ten můj známý, kterýžto argument (čti výmluvu) použil. Je smutné, že i základní lidská práva musí být sepsána na papíru, aby je vůbec někdo laskavě dodržoval… Ale zpět k tématu.

Pro mě za mě si ty plíce klidně vybetonujte, mně je to jedno. Ale já ve svých plicích dehtové království nestrpím. Navíc je mně z toho fakt blbě, po pobitu v začouzeném prostředí (kde, podotýkám, MUSÍM být) mě ukrutně bolí hlava, kašlu jak tuberák a nejsem schopna ničeho. Oblečení mi děsně smrdí, o vlasech a kůži ani nemluvě. Fuj.
Představte si, že si někdo stoupne do skupinky lidí a po spořádání několika kil květáku se zelím zapitým jablečným moštem si mohutně pšoukne. Většina lidí se na něj pohoršeně podívá a někteří začnou nadávat, tvoříce dlaněmi improvizované plynové masky. A přesto jde o základní lidskou potřebu.
Na druhou stranu člověk otravující své blízké okolí tím odporným paznehtem (čtěte cigaretami) ničí zdraví lidem, kteří o to nestojí. A ani nejde o základní potřebu! Diví se někdo? Nadává někdo? Mračí se někdo? Setina přítomných. Je to sranda, co?
A ještě jeden příklad. Dejme tomu, že vám nechutná cuketa. A někdo si to k vám nakráčí a narve vám ji do pusy, ačkoliv se vám z ní chce zvracet. Super, co?

Druhá strana barikády

Abych tu nehučela jen do kuřáků (některých!) a nedělala z těch druhých chudinky, ono mnoho nekuřáků jsou taky pěkné sviňky. Patrně každý si všiml, že Sněmovna podpořila zákaz kouření v restauracích apod. a mnoho lidí volalo aleluja. Tomuhle já říkám omezování osobní svobody!
Když už se člověk rozhodne ničit si zdraví, tedy kouřit, pro Žižkovy rány nebraňte mu v tom, ne? Nikotin je pro něj očividně chuťovka, tak ho nechte si pošušňávat, pokud tím neomezuje jiné, ne? Mám pocit, že lidé umí přecházet jen z extrému do extrému. Buď je nahuleno všude, anebo je části naší populace odebrána možnost dělat si to, co si zvolili, že dělat chtějí (neměli by tím omezovat jiné, samozřejmě…).
Proč se prostě nezakáže kouření na zastávkách? Proč se naopak častěji nevyskytují prostory určené ke kouření (rozumně umístěné)? Proč se všechny restaurace nerozdělují na kuřáckou a nekuřáckou část? Ono není těžké se zamyslet. Jen to chce používat tu bouli na krku. A o lidech se přeci říká, že jsou inteligentní bytosti, ne?

Prohlášení

V žádném případě neodsuzuji všechny kuřáky. Odsuzuji jen ty, kteří se výše zmíněného problému dopouští, stejně jako odsuzuji i výše zmíněné nekuřáky, kteří to s tou starostí o druhé až moc přehání, nebo se jen prostě vyžívání ve znepříjemňování něčího života.
Jsem si naprosto vědoma, že ne všichni jsou takoví. Dokonce věřím, že je jich většina. Bohužel dobrý člověk (ať nekuřák či kuřák) není v téhle společnosti moc vidět. Naši pozornost upoutávají bezohlední tupci.

Výzvy

Příště, až mi zas někdo bude otravovat ovzduší, překonám svou stydlivost a slušně se ho zeptám, jestli by nemohl přestat. Pak vám dám report. xD


PS: Je fakt mňamka, když procházím okolo fyziologického ústavu patřícímu k 1. lékařské, a před ním většina budoucích doktorů postává a čoudí. xD
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Grumpy Grumpy | Web | 5. března 2016 v 17:03 | Reagovat

Díky za takový článek, mám dost podobný postoj jako ty. Ale s jednou věcí nesouhlasím. Podporuji zákon o zákazu kouření v restauracích všemi deseti. Jsme jednou z posledních zemí v Evropě, kde to ještě neplatí. Lidé argumentují tím, že jim to odradí zákazníky - ale kdeže, ve všech ostatních zemích to funguje a lidé do hospod chodit nepřestali, jen chodí kouřit ven nebo na místa k tomu určená (např. ve Finsku mají na kouření vyhrazené kuřácké balkony nebo speciální místnosti). Souhlasím s tím, ať si každý kouří, jak chce, ale zrovna v té restauraci tím dost omezuje nekuřáky.

Mimochodem, kouření na zastávkách zakázáno bylo, ale (z mně nepochopitelných důvodů) byl zákaz upraven tak, aby se nemohlo kouřit jenom v krytých prostorách zastávek... Takže to je skoro jako kdyby žádný nebyl.

2 ichi ichi | E-mail | Web | 5. března 2016 v 17:13 | Reagovat

[1]: Díky. :D
Však já také mluvila o rozdělení kuřácké a nekuřácké části restaurace. Nikoliv o omezení nekuřáků. :-D
O těch zastávkách vím a je to hrozně směšné. Jako aby se neřeklo. Ten, kdo zákon upravil, asi neměl na základce fyziku. :-D

3 Ki Ki | E-mail | Web | 5. března 2016 v 18:07 | Reagovat

Opět s tebou musím souhlasit... :)

Netušila jsem, že ten zákon byl takhle upraven. Tak teď je mi jasné, proč každé ráno stojím na zastávce vedle toho zastřešení na podestýlce z nedopalků mezi skupinkou kuřáků.

4 ichi ichi | E-mail | Web | 5. března 2016 v 20:25 | Reagovat

[3]: To je další věc, která mě štve. Ale netýká se to jen kuřáků. Týká se to prostě prasátek, co neznají koš. xD

5 •Kaisoul. •Kaisoul. | Web | 16. března 2016 v 12:43 | Reagovat

wow. Potom co jsem jsi přečetla článek , jsem měla dojem že nečtu jen článek jedné blogérky, ale jako kdybych četla zakon:D máš vážně moc hezkou slovní zásobu *Závidím ti.*

6 ichi ichi | E-mail | Web | 16. března 2016 v 18:37 | Reagovat

[5]: Díky, občas ráda napíšu nějakou úvahu, jenže v dnešním světě se jeden musí krotit, aby se z něj nestal hater. xD Příště napíšu něco kladného a milujícího. ˘^˘
Co se týče slovní zásoby, prostě jen hodně čtu. :3

7 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 11. dubna 2016 v 8:14 | Reagovat

Tak omezování osobní svobody tomu říkat můžeš, ale omezování OSOBNÍ svobody je něco úplně jiného. I kdybys totiž rovnou přišla a kuřákovi tu cigaretu sebrala, tak mu osobní svobodu neomezuješ. Jen si rozeber, co je přesně ten pojem. A mně by ten zákaz nijak nevadil. Že by se tvořily dýmové hrozny před vchody? Asi ano a byl by to problém, ovšem jen to ukazuje obrovskou nesmyslnost - kouření je škodlivé a je to droga a přesto se tolik lidí pořád pokouší vymýšlet, jak by to šlo provádět leckde. Proč ale potom vadí jakákoli jiná droga, to už logiku nemá.
No jinak souhlas, nejhorší jsou asi zastávky. Bordel (nejlepší je, když jsou vajgly kolem košů - to vážně někoho obtěžuje posunout tu ruku o pět centimetrů?) a smrad, z kterého ale uniknout nejde, leda ze zastávky odejít. Tu úpravu zákazu kouření tam fakt nechápu, vždyť kde jinde by to mělo být? Zastávka je na tom pořád hůř než hospoda, na zastávku člověk musí, pokud jede tím spojem, a vyskytují se tam úplně všechny věkové kategorie...

(A k tomu ústavu - já jednou měla béčkový předmět, při kterém proběhla i demonstrace pitvy. A když jsem čekala venku před ústavem SL, medici tam vyhulovali neustále, taky jsem celkem koukala :D Ale ono je tohle před každou školní budovou, skoro už i středoškolskou, a je to smutný.)

8 Cler Cler | Web | 11. dubna 2016 v 10:02 | Reagovat

Pokud vím, tak kouření na zastávkách je zakázané ne? Nebo alespoň u nás je na každé zastávce nápis "Zákaz kouření", kteří si mnozí lidé překládají jako "Jen si klidně zapalte"... ať si kouří každý jak chce a kolik chce, ale nesnáším když si někdo zapálí na zastávce, většinou mám to štěstí, že dotyčná osoba si stoupne po větru a nejlépe vedle mě... A co je taky hrůza? Když sedíte v buse, dojíždíte na zastávku a před dveřmi stojí týpek co si ještě rychle několikrát potáhne, vajgl odhodí pod autobus a celý nasáklý tím hnusem vleze do autobusu a ještě nedejbože vydechne všechen kouř dovnitř... TOP jízda.

9 rampatau rampatau | Web | 11. dubna 2016 v 11:16 | Reagovat

Jsem kuřák, ale nepatřím mezi prasata, co smrdí na zastávce nebo hází vajgly na zem. Snažím se být vůči nekuřákům tolerantní, ale chuť je prostě nekdy silnější. Každoročně, když mě někdo poprosí, abych to zhasil, že mu to vadí, udělám to nebo jdu jinam. V hospodě si to bez cigarety neumím představit, ale pokud se to zakáže, problém s tim nemám, jen mi bude líto nekuřáka opuštěného u stolu, az všichni půjdou ven na cigaretku, kde proberou to nejzajímavější. Úvaha je super, bezvadně se četla, ale je taková neutrální, jakoby ses bála se vymezit, abys někoho nepopudila.

10 Cyber Princess Cyber Princess | Web | 11. dubna 2016 v 11:31 | Reagovat

Já se vždycky snažím se co nejdál ztranit lidí, protože chápu nekuřáky :)

11 Lane Lane | Web | 11. dubna 2016 v 11:55 | Reagovat

Opravdu jsi se měla ozvat a dotyčnému říct, že ti jeho podkuřování vadí. Možná, bys byla jeho reakcí překvapená. Když jsem kouřila, strašně mi vadilo chování nekuřáků- občas si člověk neuvědomí, že si zapálí na nevhodném místě, ale mně by opravdu nedělalo problém, kdyby za mnou někdo přišel a SLUŠNĚ mě požádal, abych to típla.
Pokud jde o zápach z cigaret, je pravda, že ten mi vadil i v dobách, kdy jsem kouřila. I když jsem byla kuřačka, snažila jsem se o to, abych tím nepáchla na sto honů.
Zákaz kouření ve všech restauracích mi přijde absurdní. Je sice pravda, že vyhledávám nekuřácké prostory, protože mám syna, ale tohle by mělo být rozhodnutí majitelů restaurací.

Myslím, že kouření na zastávce se smí deset metrů od zastávky, ale zase je to o vychování a komunikaci. Já si občas na zastávce zapálila, ale to jen když tam nikdo nebyl. A pokud tam někdo byl, odešla jsem pryč nebo jsem prostě nekouřila.

12 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 12:35 | Reagovat

Zákaz kouření v restauracích je blbost. Taky si nestěžuju, když jdu do hospody a vim, že se tam kouří i když to nemám ráda - můžu tam přeci nejít.
Co mi třeba vadí daleko víc je to, že se nedostanu do školy, abych neprošla chomáčkem kouře. Naštěstí už sem se naučila alespoň zadržet dech na dost dlouhou dobu.
(A teda o moje plíce mi ani tak nejde, ale vadí mi hlavně ten čuch.)

13 T. T. | 11. dubna 2016 v 12:38 | Reagovat

Já kouřím, jak se mi zlíbí, někdy ano, někdy ne, momentálně ne... chápu, že ti to může od někoho vadit (já to třeba i když nekouřím čuchám od ostatních lidí ráda :D), ale jsem ráda, že jsi proti zákazu kouření v restauracích atd. Momentálně existují kuřácké i nekuřácké hospody a mám pocit, že spravedlivější už to být nemůže - když se někomu v jedné nelíbí, může jít jinam...

14 shiruba shiruba | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 13:50 | Reagovat

Velice zábavný a zajímavý článek. Musím s Tebou souhlasit, i mě Ti zpropadení kuřáci dost rozčilují. Většina z nich jsou bezohlední a otravní.

15 Tori Tori | Web | 11. dubna 2016 v 15:22 | Reagovat

Nerada se dostávám do potyček s kuřáky, protože i moje žádost, aby mu nečoudili do obličeje se dá považovat za omezení svobody a na takovou debatu nemám náladu. Byť vlastně škodí mému i svému zdraví, ale co už...
Co se týče restaurací, tak je podle mě dělení na kuřácké a nekuřácké prostory na houby. Příklad č. 1: Nejmenovaná restaurace, kde jsou dvě zóny odděleny metrovým taráskem a kouř je stejně přes celou místnost.
Příklad č. 2: Nejmenovaná restaurace, jen pár metrů od té první. Vstupujete do nekuřáckého prostoru. Kuřáci mají vyhrazené stoly dále v restauraci. A toalety? Úplně vzadu, za zamořenou zónou, takže nekuřáci si asi mají jít ulevit ven, kdyby jim kouř působil akutní problémy.
Samozřejmě protiargument je "Tak sem nechoď." Ale je to skutečně řešení?

16 Kira Curatio Kira Curatio | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 16:25 | Reagovat

Jsem ze silně nekuřácké rodiny, článek se mi moc líbil, a také se často přistihnu, jak nadávám na ten smrad. Kdyby existoval způsob, jak tím neotravovat okolí, bylo by mi to jedno, ať si dělají, co chtějí.

17 ČAPILO ČAPILO | Web | 11. dubna 2016 v 17:16 | Reagovat

Přesně! Já taky nesnáším kuřáky! A nesnáším hlavně kuřačky! Je to odporný. I když, co si to namlouvám... kdyby se do mě nějaká kuřačka zamilovala, bral bych ji všema deseti. Já totiž beru všechno. Teda spíš neberu, protože mi ještě žádná holka nedala šanci přijmout. Nebude to mít něco společného s tím, že jsem hnusný jako holub z nosu? :-!

18 Sabča Sabča | Web | 11. dubna 2016 v 18:07 | Reagovat

já to taky nenávidím :-)

19 ichi ichi | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 18:18 | Reagovat

Tak jsem dneska zapnula Outlook a zavalila mě lavina mailů, v němž mi Blog.cz oznamoval, že mám nové komentáře. Chvilku jsem přemýšlela, kde spadnul meteorit, a nakonec jsem po neblahém tušení zjistila, že můj článek se dostal na úvodku! xD

[7]: Máš pravdu, opravdu se jedná o omezování pohybu, nic víc. Špatně jsem si zjistila pojmy. V tom případě netuším, kam tohle zařadit. xD
Z cigaretového průmyslu jde celkem dost peněz, proto to povolují. A jen tak mimochodem, taková „jiná droga“ má okamžité účinky na organismus nebo účinky projevující se v krátké době. Cigareta se projeví až za mnoho let. A to nikoho nezajímá. Nechápeš to správně. :-D

[8]: Ano, je zakázané kouřit pod zastřešením na zastávce, myslím. Člověk, který si stoupne před zastřešení a zapálí si, zákon však neporušuje. Nikoho nezajímá, že kouř je kouř.

[9]: Tak to jsi nádherná výjimka. Co se týče lítosti nekuřáka, je to jeho volba, co je pro něj důležitější. Jestli „něco zajímavého“, nebo jeho zdraví. :-)
Nemyslím si, že je úvaha neutrální. Jde pouze o mé názory, jimiž jsem chtěla oslovit obě skupiny, neboť obě skupiny by se nad sebou měli zamyslet. To, že píšu slova jako „někteří“, je jen následek faktu, že nesnáším pytlování, jelikož pytlovat nelze. V každé skupině se najde hromada výjimek.
Nebojím se, že někoho popudím. Jsem si vědoma, že co člověk, to názor. A když na mě někdo bude naštvaný za můj názor? To je jeho problém, ne můj. :3

[10]: Děkujeme ti nastotisíckrát! :D

[11]: Já vím, já vím! Jen jsem v některých věcech prostě vystrašený stydlín. :D Známému to řeknu, ale cizímu člověku? Musím s tím něco udělat. xD
Co se týče zákazu, nesmí se podle mě dostupných informací kouřit jen pod přístřeškem a v krytých prostorách, což někteří taky nedodržují. xD Ale nejsem si jistá, plné znění zákona jsem nenašla, asi jsem hledací lama. O.O
A děkujeme, že jsi tak ohleduplná! :3

[12]: Mně jde o plíce i čmuch. xD

[13]: Může to být spravedlivější. Lidi se nad sebou musí jen zamyslet a být ohleduplní. Jinak se tady na tý planetě brzo povraždíme. :-D

[15]: Nedá, jelikož oni ohrožují tvé zdraví. :D Samozřejmě jsem mluvila o funkčním rozdělení. xD To, co popisuješ, je od těch restaurací směšné. :D
A souhlasím. „Tak sem nechoď“ opravdu není řešení.

[16]: Jsem ráda, že se ti článek líbil. :-)

[17]: Rozmysli si, co chceš napsat, lol. xD A já prosím dost z nich snáším. Kdyby ne, nesnášela bych své blízké. xD
A co se týče toho ostatního, s tím ti neporadím. Nejsem psycholog. xD

20 Nějaká Ufounka Nějaká Ufounka | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 18:34 | Reagovat

Mně je hlavně líto, když slyším své vrstevníky, nebo dokonce i mladší "děti" se bavit o tom, jak nemůžou vydržet bez kouření/snaží se/mají z toho v háji plíce... Já sama nemám v závislostech čistý štít, trochu jedu na kafi a hořké čokoládě (ale to alespoň voní a neobtěžuje :-) )

Co se týče té nekuřácké a kuřácké části, chytnu se "exkurze do světa fyziky" a řeknu že to dělení je dost nanic, protože brownův pohyb je prevít a dým se stejně roznese všude.

Jo, co se týče fyzikální stránky, neodpustím si rýpnutí. Máš tam nepřesnou definici kouře. To, co popisuješ se hodí spíše na dým (kouř je kapalina + pevná látka rozptýlená v plynu, kdežto dým je pevná látka v plynu).

21 ichi ichi | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 18:39 | Reagovat

[20]: Z těch děcek je mi k pláči. xD
A děkuji za rýpnutí. Máš pravdu, cigaretový kouř je dým. Jsem motal. :-D

22 Nejhorší průměr Nejhorší průměr | Web | 11. dubna 2016 v 18:42 | Reagovat

" Ale kuřáci jsou přece největší vlastenci! Ta cena cigaret! A k tomu je tu vyšší šance, že zemřou dřív a nebudou vysávat důchod ze státu."

23 Nosferatu Psiren, NEblahé paměti Nosferatu Psiren, NEblahé paměti | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 18:46 | Reagovat

Nelze házet všechny kuřáky do jednoho pytle.
_______
Bohužel slušný kuřák či neslušný, smrad z toho zůstává. Zvláštní, takový je to byznys, ale aby to nesmrdělo, na to se chemie nevaří.

24 Anita Barrasa Anita Barrasa | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 18:47 | Reagovat

Těžko říct, jestli ty všechny zákazy pomáhají, nebo spíše škodí... bohužel se asi nenajde způsob, jak rozčlenit společnost tak, aby měli svá místa kuřáci, a zároveň i nekuřáci. Bohužel lidé budou mít stejně svoji hlavu, zákon nezákon.
Kuřáci mi taky vadí, ale nemám odvahu jim říct, aby odešli někam jinam a nechávám si cigaretovým kouřem zamořit plíce. Jednou jim poděkuju...

25 ichi ichi | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 20:08 | Reagovat

[22]: Lol. xD

[23]: Když ten člověk kouří někde na samotce, rozfouká to vítr. xD A koukni na to pohledem člověka závislého na penězích: "Co z toho, že to nebude smrdět? Nebudeme měnit něco, co je zaběhlé."

[24]: Hlavní slovo mají samozřejmě lidé, protože lidé ten zákon tvoří. >.<

26 Illumináti Illumináti | Web | 11. dubna 2016 v 20:13 | Reagovat

such hejt
                          wow
      very  cigarety
                                    much knížky
     8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

27 ichi ichi | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 20:36 | Reagovat

[26]: Na tohle jsem čekala! :-D
Btw, jakej hejt? Lol. xD

28 Tevuori Tevuori | Web | 11. dubna 2016 v 21:06 | Reagovat

Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Kdyby na to lidi mysleli, nebylo by třeba zákazů, příkazů a pravidel. Prostě by každý kouřil tak, aby druhého neobtěžoval. Bohužel, je to utopie.
Ve společnosti, ve které žijeme, má dle mě zákon o zákazu kouření v restauracích své opodstatnění. Nemám ráda, když jako nekuřák smrdím po akci ještě tři dny. Bohužel ale, nic není stoprocentní. Nelíbí se mi třeba, že by měl zákon platit i v čajovnách, tam je to něco trochu jiného.

A co se mediků týče... Pro samou školu většinou nemáme čas na zdravou životosprávu. :-D  Málokdo o své zdraví dbá méně, než medik. Paradoxní, ale je to tak. Ta cigaretka před fakultou je to nejmenší, to mi věř.

29 Loan Loan | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 21:27 | Reagovat

Jelikož čtvrtina mojí třídy jsou kuřáci, vždycky jim to vyčítám (a nejsem jediná), jak mi to vždycky vmetou do ksichtu a straším je, že dostanou rakovinu a zemřou na ni. Jsou na tom ale tak závislý, že na ně ani tohle už nezabírá.

30 Loan Loan | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 21:28 | Reagovat

[29]: Mimochodem. Lidé a inteligentní bytosti? No to zrovna nevím. :-)

31 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 21:37 | Reagovat

Já jsem si dnes uvědomila velice zajímavou věc. U nás jsou na všech zastávkách koše, na centrální zastávce, kde se sjíždí celá MHD jsou dokonce s integrovaným popelníkem
A naproti, kde stojí každý kuřák, který si venku zapálí, není ani jeden koš.
Na zastávkách se kouřit nesmí, ale mimo zastávky, kde je neoficiální kuřácká zóna, je bordel.
Přijde mi to trošku nedomyšlené :-)

32 Kerr Kerr | Web | 11. dubna 2016 v 23:10 | Reagovat

Tak já nevím, mě to nějak nevadí, docela mi to i voní :D Jako kdybys mi řekla, ať to típnu, tak se ti vážně vysměju do obličeje :D Ty cigarety jsou většinou poměrně drahá záležitost a zahodit peníze jen proto, že mi to někdo nařídí, je fakt blbost :D

33 ichi ichi | E-mail | Web | 11. dubna 2016 v 23:31 | Reagovat

[28]: Podle mě je ten zákon hrozný extrém. :-D

[29]: Strašení rakovinou nepomáhá, akorát je rozesměješ. Pokud ti nečoudí pod nos, tak je nech žít, ne? A pokud čoudí, pošli je, ty víš, kam. xD
A ano, lidé jsou inteligentní bytosti. To jen lenost a pohodlnost jim brání využívat mozek.

[32]: Tak nemusíš to nutně típat, že. Můžeš prostě jít jinam, nebo si vůbec nezapalovat a nechat si svoji mňaminku na doma. Naneštěstí máš chutě a závislost na věc, která otravuje ostatním nejen život, ale i zdraví. A pokud je ti tohle buřt, myslím, že už vím, kam tě zařadit. :-D

34 k k | 12. dubna 2016 v 13:24 | Reagovat

Doporučuju žrát vajgly 3x denně..

35 ichi ichi | E-mail | Web | 12. dubna 2016 v 14:02 | Reagovat

[34]: Pak nezbývá říct nic jiného než: "Dobrou chuť." 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama