Textová RPG

Co (ne)dělat, když vytváříte postavu 1/2 | Textová RPG

10. února 2016 v 19:29 | ichi
Po přečtení pravidel hry a zjištění, co si můžete a nemůžete dovolit, přichází konečně ta úžasná část! Vaším úkolem je popustit uzdu své fantazii a vymyslet postavu, za kterou budete ve hře účinkovat. Není to super?! Raději zadržte, než necháte vaše prsty běhat po klávesici. Ráda bych vám ukázala několik základních chyb, jimž je třeba se vyvarovat.

Hráč, vypravěč a administrátor | Textová RPG

8. února 2016 v 23:03 | ichi
U textových RPG se v neherní rovině můžete setkat se třemi statusy. Jsou jimi hráč, vypravěč a administrátor. Každý z nich má svá práva a povinnosti. Pojďme se na ně podívat.

První krůčky | Textová RPG

7. února 2016 v 19:45 | ichi
Také jsem zažila ten počáteční pocit. Přijdete na stránku, kde sídlí nějaká textovka, a zůstanete civět. Co teď, ptáte se sami sebe. Následující článek by vám mohl pomoci. :3

Textová RPG

19. prosince 2015 v 21:14 | ichi
Textová RPG (role-paying game) jsou takovou obdobou MMOček, dají se vlastně nazvat předchůdci těchto her. K jejich hraní vám stačí stolní PC, laptop, chytrý telefon apod., vlastní fantasie a chuť psát.
Jde o typickou hru na hrdiny ve psané formě, kdy si hráč vymyslí postavu (popřípadě píše za nějakou už vymyšlenou) dle smluvených pravidel, které určuje vyšší moc velící hře (vypravěč či administrátor), v nějakém světě (originální dílo, podle anime, seriálu, filmu…).
Za tuto postavu poté píšete příspěvky, tak zvané posty, kterými reagujete na posty vašich spoluhráčů v předem určeném pořadí (ukázka).
Existuje mnoho možností, kde hrát textová RPG. Co tak slýchávám, mnoho lidí k tomuto koníčku využívá chaty na sociálních sítích. Ty se mi zdají trochu nepřehledné, ale proti gustu žádný dišputát, jak se říká, že? Dalším oblíbeným prostředníkem jsou komunikační služby. Já sama píšu několik role-playů přes skype. Dá se psát i přes telefon, ale to je trošku nákladná záležitost. Existuje také mnoho fór, která jsou přesně určena pro takové hry (forumczech…). Textovkám je dále věnováno mnoho blogů i stránek.
Co se týče způsobu hry, teď mám na mysli psaní příspěvků, každá hra vám většinou vymezí, v jakých stylech byste se měli pohybovat. Někde se používá klsické knižní psaní, jinde zase hráči píší slova postavy do přímé řeči a její akce mezi hvězdičky. Proto je důležité číst pravidla, abyste něco nepopletli.

Abyste si nemysleli, že si info cucám z prstu, sama působím jako spolu-administrátor NFFORPG, které se na této pozici věnuji něco přes dva roky. :3

aneb Průvodce světem textových RPG. Ve článcích se chci věnovat hlavně začínajícím hráčům nebo těm, kteří si stále nejsou něčím jistí. :3
(A ano, články patří i těm, kteří je potřebují jako sůl, ale ona skutečnost jim nedochází. Pokud sem zavítá nějaký administrátor, kterého sužují podobní hráči, má povolení... Ne, povinnost šířit text dál! Odkazem... :D)

 
 

Reklama